Víra v něco, někoho...Proč?

8. března 2010 v 21:46 | Ini |  © Svět očima Ini
Také se Vám už někdy stalo, že si takhle bloumáte tímto světem, snažíte se všem pomáhat, být na všechny, co to jde milí, hodní, přátelští a naivně jste věřili, že se Vám to někde vrátí? Na životě, na dětech...kdo ví. Nebo jen tak, chodíte po světě, ale nepřemýšlíte, proč to děláte, prostě takoví jste, takhle Vás vychovali.

Po pár letech se člověk zamyslí a říká si, proč vlastně? Celý svůj dosavadní život se snažíte, a pak přijde první zklamání, pak druhé...pak jich je najednou deset. Kde je chyba? Ve Vás? V ostatních lidech? Ve světě? Dyť nás rodiče učí, že nemáme lhát a dobro vždy vítězí nad zlem. Znáte to, pohádka. Můžete si vybrat, na jaké straně budete, ale všichni do vás cpou tu hodnou stranu. A dál? Dál jsou to právě ona zklamání, kdy si říkáte, proč já? Copak jsem udělal něco špatného? Dyť se celý život snažím, proč se mi to takhle vrací? Vždy jsem brala v potaz ona krásná slova " Každý svého štěstí strůjce jest." A tak jsem se snažila, ale asi je někde chyba. Ne asi, ale určitě. Každý svého štěstí strůjce jest, to ano, ale musíte potkat správné lidi, kteří Vám jaksi nebudou "hatit" plány.
Být milý, hodný a důvěřivý se opravdu nevyplácí. Ano, nedůvěřujeme všem, ale i ti, u kterých si myslíme, že je máme prokouknuté a nejsou to zlé osoby, se může stát přesně nějaký opak, který pak srazí na kolena. Ať to jsou kamarádi nebo jiná blízká osoba.
Věřit...v něco...někomu...někoho...proč? Není lepší jen v sám sebe a přijít tak o další a další zklamání?

8.3.2010

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 urzu7 urzu7 | Web | 13. června 2010 v 12:20 | Reagovat

ono i to věřit jen v sám sebe dokaže  přinest pár pěkných zklamani a ošklivých šoku.
a nemělo by to byt spiš
" Každý svého maleru  strůjce jest."
pač těch sem poznal už vic než dost ,jen to štesti tam nebylo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama