Innocent 1. část

13. června 2010 v 17:32 | Inik |  © Příběhy, povídky, co nikdy neskončí
1. část

Něco se děje. Něco je špatně. 
Nebe bylo zatažené. Sem tam z mraků vykukovala modrá obloha a paprsky slunce. Ve vzduchu však bylo cítit jaro. Vůně květin, zpěv ptáků, poletující včely z květu na květ.  Dalo by se říci, že to bylo ráno, jako každé jiné. Tohle ráno však nepřišlo prvně. Tohle ráno už tu několikrát bylo.
Svět se zacyklil. Všichni lidé na Zemi se už po několikáté probudili do stejného dne.
Všechny zlé předpovědi vědců se naplnily. Cestování časem bylo až moc velkým rizikem. Vlády jednotlivých zemí nebraly zřetel na mnohá nebezpečí, která sebou toto cestování nese. Všichni byli ohromeni.

Všichni se chtěli podívat do minulosti a změnit ji, všichni chtěli vědět, jaká bude budoucnost. Zastavení světa v nekonečné smyčce jen dokazovalo, že budoucnost není předem daná. Záleží na našich rozhodnutích, každé někam vede. Budoucnost se nedá vypočítat, budoucnost se nedá předvídat. Byl by to moc zdlouhavý proces, jehož konce by se stejně nikdo nedočkal. 
"Dobré ráno, Julie."
"Dobré ráno, zlatíčko."
Ráno, jako každé jiné.


Píše se rok 2125, je 1.5. První květnové ráno.

1.5. 2125
Milý deníčku,
dnes je konečně 1.5.! Na tento den jsem se těšila už od půlky dubna, kdy nám ve škole sdělili, že se večer v sále koná přednáška na téma "Čas, budoucnost a my". Ano, já vím, ostatní budou někde venku se svými polovičkami nebo budou mít rande, ale to hodlám oželet. Navíc, kluk, který se mi líbí o mě nemá zájem. Jak se zdá. Tomy chodí do matematického kroužku, tam se já nikdy nedostanu, ale na dnešní přednášce by být mohl… pokud není zadaný a nemá již jiné plány.

Všechny deníky se zdály být stejné. Každý si zapisoval jeden a ten samý den stále dokola. Změna tu však byla. Kdybyste prolistovali každý ten deník, zjistili byste, že svět se sice zacyklil na jednom dni, ale každý ten den byl jiný, než den předešlý. Svět, budoucnost, čas si pokaždé vyžádaly jiné rozhodnutí. Rozhodnutí, které měnilo sled událostí, rozhodnutí, které ten den změnilo. Každý den začal stejně, ale skončil jinak. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama