Nějak se nám ten týden protáhl...

5. srpna 2010 v 16:53 | Inik |  © Svět očima Ini
Letošní Anime Dance Víkend se konal na přelomu července a srpna na ZŠ Mikulova.

Jen, co jsem dorazila z týdenní návštěvy Moravy, doma jsem se moc neohřála ( celých 24h) a jela na Advík. Ku podivu, můj nápad, vzít si batoh, mi nevyšel. Z původního plánu, spát ve stanu, sešlo hned po tom, co jsme se podívali na počasí na následující týden - déšť, déšť a déšť. Horší bylo, že jsem s sebou neměla ani karimatku, protože mám jen tu AL, která je jako nic pode mnou. První den to vyřešily deky a další den už nafukovací matrace pořízená nečekaně, ale hodila se. Mám nafukovací matraci, takže se příště na dalším z konů i vyspím, tedy, pokud na nějaký kdy ještě dorazím. 
Na Advíku jsme měli být Org support - dělání baget pro organizátory. Žel jsme byli hned u VIP místnosti, takže jsme automaticky přebrali práci právě těch lidí, kteří měli mít VIP místnost na starost, pokud ji kdo kdy měl mít na starost (!!!) . Bohužel od našeho pavilonu nebyly ani klíče, takže jsme se z naší části nemohli pořádně ani hnout. Vždy tam někdo musel být. 
Večery a rána byly vskutku "zajímavé". Večer jsme čekali, kdy konečně dorazí VIP, abychom mohli jít spát, což bylo vždy tak cca ve dvě ráno. Ráno se vstávalo naštěstí před devátou, aby se mohly dát péct bagety. Bagety jsem pekla já většinou od devíti do dvanácti, kdy se začalo vydávat jídlo, pak bylo pečení baget předáno a já dělala bagety. Rada pro orgy...když víte, že ty peníze mít budete, tak si klidně ta trička a hrnečky objednejte, ale když nevíte jistě, že peníze mít budete, raději si neobjednávejte nic. A že čekáte na peníze od organizátorů? Kde to žijete? Ty věci stojí peníze a když si je nevyzvedne jeden, tak je to ok, ale když jich je deset a více, to už je fakt moc...
A teď trochu té kritiky. 
Takže celý Advík, co se týče Org supportu, byl ve směs pracovní, plný nedořešených věcí, špatných (nebo žádných) informací a sem tam procházek a pokecání s lidmi. 
Jaký byl program, nemohu soudit, protože jsem žádný neviděla XD Chování některých hlavních organizátorů bylo dosti namyšlené. Že by platilo pravidlo, dej někomu vyšší pozici/staň se "hvězdou", zpychneš? 
Obrovské oddělování jakých si "kast", které se vytvořili, nebo spíše, propast, kterou si vytvořili oranžoví mezi červenými (nemluvě u ostatních, ale to se chápe), byla přehnaně veliká. Jako kdyby byli velice cenným, nedostatkovým zbožím a už jen pohled, který jste na ně samotné hodili, je asi velice zaměstnával. Nehledě na "lehárka", kteří někteří z nich měli v org místnosti se svými "drahými" polovičkami. Samozřejmě zabarikádování se infostánkem a síťařem bylo vskutku vtipné, zvlášť, když se šlo pozdravit síťaře a všichni na něj ječeli, že tam nemá, co dělat, přičemž jsem fakt naše úžasné oranžové ničím nerušila. Aneb nikdo sem nesmí, jen "naši vyvolení", keří nás tu budou určitě zaměstnávat příjemnějšími věcmi, než prací, ostatní si trhněte nohou. Tento přístup mě několikrát naštval, zvlášť, když osůbky, vracející se naštvaní z "jejich" místnosti, referovali, jak se tam pracuje. Co takhle dát příště svým "drahým" polovičkám nějakou tu pořádnou práci a nedávat jim tak přehnanou protekci?A když už jsou červení...co tam vůbec dělali, když do té místnosti opravdu nikdo jiný neměl mít přístup? A já myslela, že se v té org místnosti usilovně pracuje...a ono ...hovno...Tento přístup mě velice zaskočil a zklamal. Opravdu jsem nečekala barikády. A ona slova jednoho z orgů " choďte tomu a tomu vyznávat lásku jinam", se jaksi nenaplnila. Holt, drahé polovičky mají vždy protekci. A že se lidi kvůli tomu čertí? Bodejď by ne, když tam nic nedělají a ostatní usilovně pracují. 
Co se týče letošního rozdělení práce, konečný výsledek uspokojující. Tento systém dobrý, až na pár výjimek. Dost mi vadilo, že hlavní organizátoři si jeli ve směs ve své lajně a nebyli té dobroty si sehnat informace i o dalších lajnách, každý se opravdu staral jen o to své. Zeptat se ho na něco mimo jeho kompetenci, dostali jste odpověď "tohle jde mimo mě, dělám něco jiného". Jednou je to jejich akce, tak si snad za tu dobu mohou zapamatovat pár věcí okolo. Já něco podobného říct ve škole, jakože tato otázka nepatří do mého předmětu, tak mě asi pošlou do háje. 
Budova byla perfektní, výzdoba se moc povedla. Označení místností bylo velice hezky provedené. Venkovní plachta naznačovala, že jsme asi megalomani, ale alespoň se poznalo, že se tam něco děje. Škoda pixelů...jsou věci, na které by měli osoby, keré se přímo grafikou živí, myslet. 
Co se týče podávání informací, nevím, tady asi platí pravidlo, získané informace jsou jen mé a nikomu je nedám. Sobecky si je nechám pro sebe. 
Rada na závěr...když už máte tolik věcí, co musíte sdělit nebo udělat, není nic jednoduššího, než si je všechny napsat a pomalu odškrtávat. Ale napsat si je hned, jak je dostanete, ne pak lovit z paměti nebo na ně zapomenout. Jo a taky nezapomeňte uznávat vlastní chyby, nedělat ze sebe machry, co všechno umí a znají. Kdybyste byli dokonalí, spoustu věcí by bylo jinak. A nezapomeňte, že lidi nemají rádi výmluvy, proč to nešlo, ale spíše budou radši, když řeknete, co pro to příště uděláte, abyste danou věc změnili, pokud jde. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama