Nový rok v penzionu Diana

7. ledna 2011 v 20:37 | Inik |  © Cestovník
Šťastný Nový rok 2011!

Letos jsem prvně vypadla s lidmi slavit konec a začátek roku mimo Prahu. Jeli jsme na čtyři dny do penzionu Diana, který je nedaleko Máchova jezera ve Starých splavech nedaleko Doks.
Opravdu nejsem asi typ na slavení v x lidech, jsem nudný patron a nějak se ve společnosti neumím odvázat.
Nicméně pobyt v penzionu nebyl vůbec špatný, až na to, že v pokoji byla docela zima, i přesto, že topení bylo zapnuté. Přišli jsme promrzlí z venku a nebylo se pořádně kde ohřát. Peřiny byly ledové, jeden den jsem spala v čepici a rukavicích, samozřejmě i s tepláky a teplými ponožkami. Co se týče koupelny, tam topení vůbec nebylo, takže když jsme vylezli ze sprchy a jali se utírat, byla nám zima.
První den, čtvrtek, jsme se šli projít na jezero, bylo zamrzlé, takže jsme po něm mohli v klidu cupitat. Byla docela zima, takže se to chtělo nějak rozhýbat. Poběhávala jsem tam a lehce se zahřála. Kluci s Míšou zůstali na ostrůvku a snažili se odpálit rachejtli, což se jim nakonec podařilo. Zbytek holek odkráčel do penzionu, zahřát si zadek. Hráli jsme aktivity a čekali, než bude večeře. První večeři se podával guláš. Nojo, já a maso. Prostě nejsme kamarádi, a tak to vyhrál knedlík, který jsem si namáčela do omáčky, byla vynikající. Nesmím zapomenou ani na výbornou polévku. Vlastně, když to tak shrnu, vařili tam moc dobře.
Druhý den,pátek, jsme se domluvili, že se podíváme do Doks. Jeli jsme tam autem, zaparkovali jsme u Penny a šli na procházku. Po cestě jsme narazili na zamrzlý rybník. Na zpáteční cestě jsme se stavili v restauraci jednoho z penzionů. S Michalem jsme si dali čaj a česnečku. Dali do ní volské oko a kupu sýru, takže super. Vydali jsme se pak po vesničce najít nějakou cukrárnu, ale bohužel, už bylo všude zavřeno. Na pokoj jsme dorazili celkem brzo, a ani nevím, co jsme do té večeře dělali. Čas do půlnoci uběhl dost rychle. Lidi přinesli rachejtle. O půl jedné jsme se vydali podívat se na místní ohňostroj a musím tedy říci, že byl moc hezký. Čekala jsem ho kratší, ale stále se bylo na co dívat. Pak jsme se vrátili do restaurace, kde jsme ještě chvíli seděli. Šla jsem spát asi za hodinu.
Ranní vstávání nebylo nic moc, byla mi zima a chtělo se mi ještě spát. Nakonec jsme se vykopali a šli na snídani. Po snídani jsme šli ještě skoro všichni spát. Vstali jsme kolem druhé a šli na oběd. Domluvili jsme se, že si postavíme s Michalem sněhuláka, tak jsme se snažili najít nějaké místo, všude kolem byly samé stromy a jediný plácek bylo jezero. Sněhuláka jsem pak postavili, už se pomalu začalo stmívat, ale chtěla jsem jít ještě fotit, tak jsme nakonec šli i k jezeru a zjistili jsme, že kolem jezera jsou malé lampičky, vypadalo to moc hezky. Když jsme se vrátili, rychle jsme se šli umýt, a večer pak na večeři. Po večeři jsme ještě zůstali v restauraci, kluci hráli poker a já se pak přidala k holkám na žolíky. S holkama, co jsme přivezli, jsme se domluvili,že po snídani pojedeme do Prahy, aby tam stihli být na dvanáctou.
Snídaně byla opět bohatá, po ní jsme si sbalili poslední věci a naskládali věci do auta. Cesta do Prahy uběhla docela rychle. Moje lítačka potřebovala dobít, tak jsme ještě vystáli frontu na Muzeu. Michal vyrazil autem směr domov a já zase metrem.
Až na tu zimu na pokoji to byl hezký zážitek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama