Zmrzlý déšť,nehoda a klouzání

7. ledna 2011 v 21:14 | Inik |  © Svět očima Ini
Když zmrzne déšť, svět se zahalí do lesklé peřiny. Je to nádherné, ale nebezpečné.

Včerejší den začal vcelku dobře, až na to, že jsem Michalovi napsala špatnou hodinu schůzky a následně jsme se vydali do tanečních, které začínají až příští týden...
Vynutila jsem si jet autobusem do Slaného až v 8h večer, místo v 19:15. Po cestě z Hradčanské na Dejvice začalo poprchávat a už dlažební kostky a super bílá barva na přechodu začaly solidně klouzat. Během chvilky se rozpršelo více a my spěchali na autobus. Byla už tma a my byli hodně unavení, tak jsme usnuli. Když jsme se podruhé vzbudila, jeli jsme po dálnici, celkem pomalu, tak jsem si řekla, že je to ještě na dlouho a řekla si, že budu ještě spát. Když jsem zavřela oči, během chvilky mě vzbudil náraz. Seděli jsme vzadu, něco do nás narazilo zezadu narazilo. 
Řidič zastavil. Koukali jsme ze zadního okna, ale první auto, které za námi stálo bylo několik desítek metrů za námi. V té tmě jsme ale viděli jen světla. Řidič vylezl a zavolal si, následně jsme zjistili, že vozovka je silně namrzlá a zezadu do nás narazilo auto. Chvíli jsme seděli v autobuse a najednou další náraz, tentokrát do levého boku. 
Řekli jsme si, že raději vylezeme ven, co kdyby náhodou. Zjistili jsme, že jsme u plechové zastávky blízko Lidic. Viděli jsme, jak pár metrů před námi je auto,které nám narazilo do boku. Docela zrasované přední sklo a celkem dost i předek, až jsem se divila,že řidič žije. Naštěstí nebyl vůbec zraněný. Došli jsme k zastávce a tam jsme zjistili, že v levém pruhu u svodidel je odstavené auto, očividně mu to taky uklouzlo,protože měl čumák v protisměru. A naproti němu na štorc bylo auto, které do nás narazilo zezadu, taky mu náraz dost silně pochroumal předek. Řidič vypadal v pořádku. 
Kolem nás jezdili auta, některá jela krokem a jiná jela celkem rychle. Dost jsme na ně nadávali. Tomu říkám nezodpovědnost! Další věc, která mě odrazuje od toho, udělat si řidičák. Mám vložit život do rukou idiotů, kteří na vozovce, která je pokrytá ledem jedou rychle? Říkám si, jak takhle nezodpovědní lidé mohou vůbec dostat řidičák. 
Během chvilky jsem byla svědkem další nehody. Jedna kravka to naprala do toho odstaveného auta a zastavila se těsně za zadkem našeho autobusu. Nejlepší bylo, když se řítila směrem do zastávky, naštěstí to buď stočila, nebo jí podklouzly gumy a nasměrovaly jí jinam. Jela celkem rychle, nic se jí nestalo. Prý auto neviděla. V tuto chvíli jsme pochopili, že stát u zastávky není nic moc, tak jsme se posunuli. Nějakou dobu jsme tam stáli a začala nám být zima. Řekli jsme si,že se nedá nic dělat a šli si sednou do autobusu. Řidič chvílemi topil,nebylo to hrozné, ale mrzly mi tam nohy.
Postupně jsme se dozvídali, že policie toho má hodně, takže nikdo neví, kdy se tam objeví, netušili jsme ani, kdy pro nás přijede náhradní autobus nebo jestli vůbec  přijede. V půl jedenácté kolem projeli silničáři a sypali sůl. Docela brzo, řekli jsme si. Čekali jsme ještě půl hodiny a pak už konečně. Po dvou a půl hodinách přijel náhradní autobus a my mohli pokračovat v cestě. Ve Slaném nás postupně vyhazoval na zastávkách. Žel do kopce na Železnici se už nedostal. Stopnul nás řidič autobusu,který jel před námi a jehož autobus byl seknutý ani ne ve třetině kopce. Ještě nás upozornil,abychom vystupovali opatrně, protože silnice je jak zrcadlo. A vážně, všechno se lesklo!
Lampy, sníh, silnice...všechno bylo pokryté ledem. Doklouzali jsme se k železničnímu přejezdu, který je na kopečku. Ten se snažil vyjet nějaký vtipálek, samozřejmě, že se sekl v půli a pak už jen řval motor a podkluzovaly pneumatiky.
Po cestě jsem se kochala tou krásou. kytky byly taky pokryty ledem, auta, sloupy plotů i schránky. Jako v ledovém království. 
Domu jsme dorazili kolem půlnoci, dali si panáka a zalehli do postele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama