Konec a začátek školy

7. února 2011 v 22:47 | Inik |  © Svět očima Ini
Takového stresu během čtrnácti dní jsem už dlouho nezažila...ne, že bych ho nezažívala permanentně posledních pět let, ale těch několik dní zkouškového bylo mnohdy peklíčko. 

První týden zkouškového začal docela tragicky a skončil jak jinak, než tragicky...Ne, až takhle tragické to nebylo :) Každý den jsem měla zkoušku. Pět zkoušek za jeden týden bylo velice milé, nakonec mi to tak vyšlo a holt jsem se musela učit. Když byl už pátek a já psala z psychologie, byla jsem maličko uvolněná, ale pořád mě hlodalo, že ten další týden mám ještě další dvě zkoušky. Nějaké se mi povedlo dát už před zkouškovým, což bylo jen dobře...nevím, jak bych se do toho všeho učila ještě marketing a oba dva managementy. Na marketingu jsem nakonec zjistila, že jsem se toho moc učit nemusela, protože chtěla ve směs eseje na určité téma. Managementy byly horší, u jednoho jsem si nevěřila a raději šla po druhé. Na podruhé jsem už se cítila z výkonu mnohem lépe. Pak hotové KTE, které se boduje průběžně, konečně jsem ho měla z krku!Angličtina šla až moc dobře, učila jsem se jí sama, bála jsem se, nakonec jsem ji napsala a naštěstí jsem to taky zvládla. 
První týden pak přišla na řadu matika, oiz, ekonomie, psychologie a iktéčka. U matiky jsem si věřila, spoustu příkladů mi šlo, ale nakonec jsem tam stejně ty chyby udělala. Oiz bylo super, pokud jste se naučili teorii a nějakou tu praxi, navíc nám otázky zadával už předtím, tak to šlo levou zadní. Ekonomie byla docela ucházející, až na to, že jsem se měla zaměřit na poslední část, kterou probírali. Iktéčka jsem ještě jakž takž zvládla, nebylo to nic těžkého, jen holt ten rejstřík mi dal zabrat a navíc jsem mu neodevzdala úkol za nejvíce bodů...nevím, jak se mi to povedlo, toto jsem si neohlídala, a to jsem si dávala na všechno pozor, abych to měla!Psychologie byla plná pojmů, které jsem nikdy neslyšela nebo viděla, ale fakt jsem si nevybavila, co znamenají. 
V dalším týdnu jsem šla na databáze, u kterých jsem se docela bála, ale po projití dotazů a utřídění myšlenek jsem naznala, že to vlastně není tak hrozné. Navíc jsem se podívala, co dostala skupina z minulého týdne, byly tam jen dotazy, tak jsem si řekla, že to bude ok. Při zkoušece dal minulý týden deset dotazů, nám dal jen pět s tím, že jsme k tomu měli mít napsané i php. Naštěstí jsem dala dotazy a v kodu jsem měla jen jednu chybu, kterou jsem hnedka našla. Vše fungovalo. Čtvrtečního inz jsem se bála jak čert kříže. První ústní zkouška a navíc z takových věcí, co jsem se bála, že si nezapamatuju. Nakonec jsem si udělala poznámky z poznámek a vše se naučila, takže zkouška byla veliká pohodička. Nasmáli jsme se, ale předtím jsme tam všichni byli hodně vystresovaní. 
Pak už přišlo na řadu jen zapisování známek a odevzdávání papírů na studijním. A tak jsem si 31.1.2011 zapsala další semestr. Volno jsem měla už týden předtím, ale teď už jsem měla i rozvrh, ze kterého jsem tedy nadšená nebyla. 
Volitelných předmětů bylo spoustu, ale ty, které mě zajímaly, se jaksi kryly, takže nakonec jsem si dala jen jeden, který mě zajímá a druhý mi byl holt "vnucen" školním systémem, protože kromě němčiny a syho se mi tam opravdu nic jiného dát nedalo. Němčinu jsem odmítla, kryla by se mi s KTE_2 a navíc jsem si řekla, že už němčinu nechci ani vidět...
Dnes začal nový semestr. Zatím nám spousta předmětů odpadá díky tomu, že na vše začínají až od příštího týdne a my máme z vše několik profesorů...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama