Konec dalšího semestru aneb jak to všechno bylo

15. června 2011 v 0:20 | inik |  © Svět očima Ini
Jupí! Zase prázdniny! Prázdniny? Mno dobře, tak jdeme na to.

Zítra si jedu zapsat poslední známku a mám prázdniny. Teda, ne že bych je neměla už od 9.6., ale dokud tam musím chodit, prázdniny nemám. Tak snad už zítra...
Letošní letní semestr utekl nějak moc rychle. Ale letní vždy uteče hodně rychle. Na začátku nás všechny trápilo pár věcí...třeba, že na skoro každý předmět máme prezentaci nebo děláme nějaký projekt. Ze začátku jsem byla dokonce i naštvaná, protože z jednoho předmětu - ZNM, jsem dělala prezentaci sama, ale nakonec se ukázalo, že to vlastně bylo k něčemu dobré - prezentace mě bavila a ještě jsem z ní jako jediná dostala plný počet bodů.
Následovala i prezentace z dalšího předmětu - KTE, kde jsem chtěla mít jiné téma, než jsme nakonec měly - ano, měly, tři holky a "úžasné" téma kreativita. Ale ku podivu, dopadlo to hodně dobře. Na to, že jsme nakonec zkazili přednes, tak jsme bez tří bodů dostaly plný počet.
Přišel na řadu taky výběr projektu - naše skupina měla webové stránky školy. A jak se ukázalo, ne vždy si vybereme správné členy do týmu. Projekt měl ale velký úspěch a my můžeme být pišné, že jsme to s pomocí bratra zvládly.
A další úžasná věc, učitel na ISPO si řekl, že práce ve skupinách je dobrá věc, a tak jsme byli opět ve skupinách, na e-shop, na Abru a na Dynamics. A opět náš výběr týmu nebyl moc dobrý.
Další předměty byly v celku zajímavé. Měli jsme XML - SEO, a web design - WEB, s učitelkou, která měla pár měsíců do porodu. S předmětem jsme začínali asi o měsíc později a za další dva končili. Samozřejmě u každého předmětu bylo potřeba odevzdat semestrální práci a napsat test. Takže XML spolu s DTD, XSD a WEB byl v celku vtipný. Dělali jsme javu, php, xhtml, ale že bych z toho něco uměla, to opravdu ne. Nějak jsme byli všichni mimo. Moje semestrální práce spočívala v tom, že jsem si vzala php, které jsme dělali v zimním semestru a snažila se ho předělat. K testům jsme mohli mít naštěstí poznámky, jinak bych to asi nezvládla.
Dva předměty, ze kterých jsme neměli moc radost, SYHO a KOS, se nakonec zvládli dobře. Byly mezi volitelnými předměty, nikdo jsme netušil, co to vlastně obnáší, co se v každém předmětu dělá. Na výběr bylo sice z opravdu velkého množství předmětů, ale potíž byla v tom, že se předměty dost kryly, takže ty, které jsem chtěla, jsem neměla šanci mít, až na KOS, které mě na konci opravdu naštvalo. SYHO, systém hromadné obsluhy, první půlka semestru počítání, druhá půlka práce na simulačním programu. Bylo to zapeklité, ale nakonec jsme to zvládli. KOS - kódování a šifrování, zajímavý předmět, ze kterého jsme měli dost vítr, protože ač byl zajímavý, učitl docela jel a my si občas dost pozdě uvědomili, že si to vlastně musíme psát. Učila jsem se nejvíce šifry, jak na ně, a teorii jsem moc nedala, a on do testu dal nakonec šifry, které jsem neuměla, byly dvě, a pak teorii, u které jsem si řekla, podívám se na ní, a nakonec jsem se na ní vykašlala. ukecala jsem za tři, má první trojka.
V angličtině jsem dost plavala, na co mi je teorie, když vůbec neumím mluvit...ale naštěstí se mi to pak povedlo, díky úkolům, které mi musel opravovat Michal, vytáhnout na jedničku. Takže jemu patří taky zásluha.
Zkouškové bylo rychlé - vyšlo mi na něj odevzdání semestrálky a jedna zkouška. Byl to velký oddech, oproti zimnímu semestru, kdy jsem měla pět zkoušek v jednom týdnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama