Druhý výletík -> Koněprusy zn. pěšky z Berouna!

22. července 2011 v 1:25 | Inik |  © Cestovník
Druhý výlet máme za sebou. Beroun, kopce, Koněprusy, kopce, lom, jezero, kopce a hodně bolavá chodidla...

Minulý týden, 9.7., jsme byli na druhém výletě. Na to, že jsem chtěla s výlety začít už někdy v květnu, tak velká bída.
Tentorkáte byl výlet do Koněpruských jeskyních. Z Berouna, pěšky. Cesta tam a zpět cca 20 km.
Když jsme stáli u pokladen a čekali na lidi, co možná dorazí, docela jsem se děsila. Bylo už na čase a my tam stále stáli sami. Po asi dvou minutách mého vnitřího záchvatu paniky přišly alespoň dvě další osůbky. Další dvě jsme měli nabrat cestou.
Docela malé skore, na to, že na minulé výlety jezdilo 10-15 lidí.
Cesta započala celkem vtipně. Zjistili jsme, že vlak, který měl odjíždět dříve, má 20 minut zpoždění, tudíž ho ještě chytneme. Samozřejmě jsme do něj nastoupili a v Berouně byli asi o pět minut později než vlak, kterým jsme měli původně jet.
V Berouně na nás čekali už dva lidičkové. Mohlo se vyrazit.
Cesta do Koněprus byla prakticky stále do kopce, až na docela strmý kousek cesty k rybníku. Ve třičtvrtě cesty tam mě začaly dost bolet chodila. Netušila jsem, že mi ty boty dají tak zabrat. Přitom jsem s nimi absolvovala už Prokopské údolí. Nakonec mě z celých chodidel bolely obzvlášť nehty na palcích. Ano, mám na nich krásné fialové modřiny ještě teď. Docela mě děsila představa, že bych měla celou cestu absolvovat ještě jednou, ale na neštěstí mě to opravdu čekalo, takže až na pár úpění a nadávání si do debila, jsem cestu přežila. Jak já byla ráda, když jsem ty boty sundala...
Turistická značka, zelená, nám udávala směr. Šli jsme blízkou vesničkou a k lomu za ní. To bylo značení ještě v pořádku. Žel u lomu se interval objevování značek nějak zvětšoval, až jsme se zamotali. Ale za to jsme objevili krásné jezírko, ve kterém se koupalo pár lidí. Viděli jsme dokonce i stany.
Jakmile se člověk stratí, půlka lidí začně zběsile hledat mapy a druhá půlka si něco brblá pod vousy. Je to jezero tak velké, že bude na mapě? Je tak velké, aby to mohlo být to větší jezero na mapě? Kdo ví, směr je očividně támhle. Šla jsem směrem, který mě táhl a snažila se najít značku. Nakonec jsem ji našla. Nastala část cesty k velkému rybníku. To byla ta jediná část, která vedla z kopce dolů. Došli jsme k rybníku, obešli ho a šli opět po značce. Čekala nás už jen cesta po silnici. Do Koněprus to bylo stále do kopce a kdyby kopce mohly být ještě kopcovatější, určitě by byly. Můj zážitek z cesty by byl určitě ještě lepší, kdybych snad šla bosá.
V jeskyních to bylo super. Přišli jsme akorát včas na prohlídku. Už jsem tam jednou byla, ale vůbec mi to nevadilo. Bylo to tam super. Slečna, která nás tam provázela, nám na konci prohlídky ukázala absolutní tmu. Nevím proč, jsem hned ze všeho nadšená. Připadám si infantilně.
Než jsme se vydali na cestu, řádně jsm se se posilnili a pořádně si odpočinuli. Přišlo mi, že jsme šli rychleji. Bylo docela vedro, skočili jsme k tomu jezírku a alespoň se v něm prošli. Řekli jsme si, že se v Berouně stavíme na zmrzlinu, ale spása přišla dříve. Už ve vesničce u Berouna. Museli jsme se ale spokojit s ruskou zmrzlinou. Docela rychle jsme to všecko do sebe kopli, každý si dal i něco k pití, a vyrazilo se na vlak. Měli jsme v plánu stihnout vlak v půl osmé, ale jelikož jsme opravdu nechtěli dobíhat, tak jsme šli klidným krokem (XD). Páni nás omluví XD. Na nádraží jsme si koupili ještě pití a pak vyrazili do Prahy.
A v neděli se jde na další výlet, tentokrát na Hvíždinec, pokud to počasí dovolí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Jůlia* *Jůlia* | Web | 22. července 2011 v 1:37 | Reagovat

KRASNY DESS♥*

2 skřítka kate skřítka kate | Web | 22. července 2011 v 18:52 | Reagovat

*tleská* Velmi jsem se pobavila - napsané realisticky, stručně,  jasně a výstižně ;o) Ani jsem se ti nepochlubila, jak mě tehdy taky zlobily bolestí palce u nohou, a to jsem ťapkala v goráčích XD (přemýšlím, že možná jsou to fake goráče, když z nich bolí nožky XD ) Asi je to obvyklé, protože z podobných výletů jsem řešila stejnou bolavou trabli. ;o) Už se těším na Hvíždinec!! Není nad kopce ještě kopcovatější, vody bouřlivější a cesty hrbolatější XD Má to totiž svoje kouzlo ;o) Be happy, připadám si infantilně už asi... měsíc, od té doby, co jsem prošla jistou vnitřní proměnou XD (a vše se mi zdá veselejší, optimističtější...ale mlčím už, nebo to zakřiknu XD )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama