Třídění, vyhazování, krabicování, vyhazování, krabicování...

25. července 2011 v 22:37 | Inik |  © Svět očima Ini
Po dnešku si říkám, že já nemít možnost svého úžasného přítele a jeho řidičáku, tak snad ten byt nikdy nedám dohromady.

Teta se konečně rozhodla, že se definitivně odstěhuje na Moravu a pustí byt v Praze v Soběslavské ulici.
Ještě asi měsíc před tím vším se rozhodovala, kdy byt opustí. Rozhodla se pro září, ale tak nějak jsem ji dotáhla k tomu, aby to všecko udělala už dříve. Sice to bylo jediné naše útočiště, ale proč platit další nájem, který si může užívat na Moravě.
Přišlo na řadu obvolávání, shánění věci, přepisování adresy, vyřizování dalších věcí. Když se blížil tetin odjezd, snažila jsem se její věci roztřídit už v její přítomnosti, než abych pak vyhazovala věci a nevěděla, jestli je chce, nebo ne. Sice mi stále říkala, že její byt znám, vím, co tam má, ale já si tím opravdu jistá nebyla. Nakonec se nám povedlo věci opravdu roztřídit už v její přítomnosti a já ji mohla s klidným svědomým "pustit" na Moravu.
Pak přišlo na řadu krabicování. Dát všechny ty věci, co si chce vzít na Moravu do krabic. S Michalem jsme se vydali do Tesca s tím, že nějaké už vezmeme, ale nakonec jsme na ně zapomněli a sháněli je až o pár dní později ve Slaném v Kauflandu. Teta se měla vrátit 23.7. pro věci - samozřejmě s velkým autem. Takže jsme měli asi tři víkendy na to, dát to dohromady.
Krabice stačily čtyři - banánovky, a pak asi 6 menších. Ale tašky na vyhazování bordelu nějak přibývali. A to docela dost rychle. Ale kam s tím vším bordelem? Nemůžu to přece dát do popelnice... našla jsem si, že jim mají přištavit velký kontejner 25.7., to je dneska. Takže jsme čekali do dneška, abychom ten všechen bordel mohli odnosit.
Ráno jsem se vzbudila s nechutí, měla jsem to všecko v hlavě a nechtělo se mi do toho. Takového bordelu. Už jsem se připravovala, že půjdeme minimálně na 5x, než to všecko odnosíme. Michala napadlo, že bychom mohli jet pro auto na Dejvice, zajet autem na Želivského, bordel naskládat do auta a odvést ho do kontejneru. To jsme také udělali. Jeli jsme na 2x. Kufr naskládaný vším tím bordelem a k tomu sklopené sedačky, aby se nám tam toho vešlo více. Byli jsme vyřízení a naštvaní. Ale byla jsem ráda, že je to za námi.
Do tohoto stěhování věcí z bytu do kontejneru mi volali stěhováci, jestli by náš termín nemohli posunout. Takže místo středy v 7:00 je to už zítra. Na Želvě jsem měla ještě spoustu věcí na odvezení domů, vůbec nevím, jak bych to sama zvládla. Dva pytle, tři tašky a jedna krabice. Michal mě hodil domů, všecko jsme s maminou vyndali, roztřídili, já ještě umyla nádobí a za 20 minut vyrážím opět na Želivského. Raději vyrazit teď, než vstávat v pět hodin, abych tam byla na půl sedmou ranní. Pořád nevím, co ty čtyři hodiny, co to oni budou vyklízet, budu dělat......držte mi někdo palce....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama