Inik v síti Vodafone

11. srpna 2011 v 11:34 | Inik |  © Svět očima Ini
Po 14 dnech smskování a "obíhání" operátorů jsem dneska oficiálně i s číslem u Vodafonu.


26.7. jsem si zašla k O2, jestli náhodou nemám u nich nějaký nevyřešný problém, který by mi bránil k přejití i s číslem k Vodafonu. Smlouva mi u nich skončila, vše zaplacené, tak jsem mohla. Druhý den jsem šla k Vodafonu, kde jsem strávila přes 20 minut tím, že si mě zapsali a dali mi simku. Netušila jsem, že to může trvat tak dlouho, ale stalo se. Možné spolení bylo asi tím, že jim systém nefungoval dvakrát rychleji. Týpek, který v tom neměl moc praxi, ptal se stále kolegyně, nebo se spíše ujišťoval, že to dělá správně, mě říkal, že je ten systém nějaký pomalý a seká se mu. Za simku jsem tam nechala 500 Kč a 1Kč za přenos čísla. 500 Kč mi prý vrátí až zaplatím včas nějaký paušál, jestli jeden, nebo tři, to si už nepamatuju. Budu se muset snažit.
K mému operátorovi jsem musela zajít se sestrou, protože moje číslo bylo napsané na ní, takže ona musela dát výpověď a podepsat přenos čísla. Ku podivu jsme tam nebyli ani 5 minut. Čekala jsem nějaký další zdlouhavý proces. Do pěti dní mi volali z O2 a ještě se mě snažili přemluvit, ať u nich zůstanu.
Nabízeli mi 250 Kč za 250 sms a 60 min volání. Což o to, nabídka to byla lákavá, ale u vodafonu za 330 je 200 sms, 50 min volání a internet. Mám tu šanci, že 330 Kč nepřesáhnu ani omylem. U O2 jsem platila skoro 500 Kč, když jsem si u nich pořídila i internet. Samozřejmě jsme byli nalákání na 210 Kč měsíčně, prvně z toho bylo 300 Kč měsíčně, a pak se cena zvyšovala. ať jsem se snažila jak jsem chtěla, paušál byl po roce 350 + bez internetu. Na vyučtování jsem to pochopila, 210 bylo bez DPH. Takže v konečném výsledku jsem platila cca 90 Kč jen DPH z té částky + provolané a propsané sms. Pokud nemáte někoho u O2, komu píšete často, taky i zdarma, tak se asi O2 Cool nevyplatí. U O2 jsem se musela držet, abych měla paušál do 400 Kč. Nepřemluvili mě. Ještě týpek zamumlal něco o 28 dnech a mě bylo jasné, že holt budu platit v jeden měsíc dva paušály.
Za pár minut mi přišla smska, že je to tedy ok. Na to mi dal Vodafone 4.8. vědět, že mé číslo je uvolněné. Do 5.8. mi přišli 3 sms, že k přenosu čísla dojde 11.8.2011. Tři sms jsou super, ale že by mi třeba 10.8. ve 23:50 přišlo, vyměňte si svou sim kartu, to ne. Čekala jsem do půlnoci, jestli mi opravdu něco nepřijde a nepřišlo. Takže jsem simku vyměnila a docela trnula, aby vše bylo ok, protože vím, že sestra s tím měla problémy.
Ráno bylo jen tísňové volání a v deset hodin mě napadlo zkusit vypnout a zapnout telefon. Mno a pak to začlo, síť se chytla, začaly přicházet sms s tím, že mám aktivované to a to. Kdo měl vědět, že ten tel musím resetnout? Už jsem se viděla ve Vodafonu s tím, že mi nefunguje simka.
Hurá, mám vodafone. Tímto jsem prozkoušela všechny mobilní operátory, které ČŘ nabízí. Doufám, že k nám do pěti let na trh vstoupí další, abych i ten mohla zkusit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama